Časté otázky

Odpovede na časté otázky.

Čo je Google Ad Grants?

Google Ad Grants poskytuje neziskovým organizáciám, ktoré splnia podmienky, až 10 000 USD v nepeňažnej forme na inzerciu vo vyhľadávaní, vďaka čomu spája ľudí s poslaniami, na ktorých im záleží.

Ako funguje program Google Ad Grants?

Pomocou účtu Google Ad Grants môžete vytvárať reklamy, ktoré sa budú zobrazovať vo Vyhľadávaní Google. Reklamy vašej organizácie sa budú zobrazovať buď nezávisle, alebo na pozíciách pod platenými reklamami. Tieto textové reklamy sa zobrazujú na stránkach s výsledkami vyhľadávania na Google.com.

Viac o fungovaní programu Ad Grants sa dozviete v centre pomoci.

Je možné mať naraz účet Ad Grants a štandardný platený účet Google Ads?

Áno, štandardné účty predstavujú skvelý spôsob, ako rozšíriť vplyv a získať prístup k ďalším funkciám, ako sú remarketing, obrázkové reklamy a videoreklamy. Vaše účty si nebudú konkurovať, pretože reklamy Ad Grants sú v samostatnej aukcii po platených reklamách.

Sme malá nezisková organizácia. Môžeme napriek tomu konkurovať veľkým organizáciám na Google.com a ťažiť z programu Google Ad Grants?

Áno, služba Google Ads odmeňuje relevantnosť. Malí príjemcovia grantu, ktorí používajú zacielenie a kľúčové slová špecifické pre určitú polohu, sa môžu v skutočnosti zobrazovať pred veľkými národnými organizáciami. Neziskové organizácie môžu zvážiť investovanie do štandardného účtu Google Ads, aby vynikli spomedzi ostatných, a to hlavne v dôležitých obdobiach, napríklad počas koncoročnej sezóny.

Môžem zobrazovať reklamy iba pre jedno miesto?

Áno. Geografické zacielenie vám umožňuje zobrazovať reklamy ľuďom v špecifikovanej oblasti.

Môžete si vybrať mestá, štáty, provincie, metropolitné oblasti, krajiny a regióny, ktoré preferujete. Pri nastavovaní geografického zacielenia kampaní však musíte dodržať požiadavky pravidiel pre geografické zacielenie.

Aké sú požiadavky programu Google Ad Grants?

Ak chcete splniť podmienky na účasť v programe Google Ad Grants, vaša organizácia musí byť vhodná nezisková organizácia s webom vysokej kvality, ktorý je v súlade s našimi pravidlami pre weby, a musí dodržiavať programové pravidlá.

Koľko stojí program Google Ad Grants?

Za kampane služby Ad Grants neplatíte. Keď splníte podmienky na účasť v programe, budete mať každý mesiac rozpočet vo výške 10 000 USD v nepeňažnej forme na inzerciu vo vyhľadávaní, ktorý môžete využiť v rôznych kampaniach. Nevyužité finančné prostriedky sa neprenášajú do ďalšieho obdobia.

Po aktivácii programu Ad Grants bude reklamný rozpočet vopred načítaný do vášho účtu a nemusíte ho žiadať od Googlu.

Ak si chcem ponechať program Ad Grants, musím každý mesiac minúť 10 000 USD?

Nie, neexistuje žiadna požiadavka na výdavky.

Ako sa môžem prihlásiť do programu Google Ad Grants?

Prečítajte si tieto podmienky oprávnenostiprihláste sa na webe programu Google pre neziskové organizácie. Pozrite si toto video s podrobným návodom, ktoré opisuje prihlasovací proces od začiatku do konca.

Ako sa prihlásim do programu Google Ad Grants?

Po prijatí do programu Ad Grants získate prístup do svojho účtu prostredníctvom platformy Google Ads. Prejdite na ads.google.com a prihláste sa e‑mailom, ktorý ste použili pri registrácii do programu Google pre neziskové organizácie.