WITNESS

Fotka od spoločnosti WITNESS v programe Google pre neziskové organizácie

WITNESS

Poslanie

Veľké projekty rozvoja infraštruktúry ničia na celom svete komunity, rozvracajú životy a rozširujú chudobu. Násilie zakladajúce sa na pohlaví počas ozbrojených konfliktov spôsobuje utrpenie v takých rôznorodých miestach, ako sú Macedónsko, Mexiko, Jemen a Zimbabwe. V Konžskej demokratickej republike tvoria väčšinu vojakov deti bojujúce vo vojne, ktorá si už vyžiadala viac ako päť miliónov životov. Toto je len zopár príkladov problémov, na ktorých spolupracuje organizácia WITNESS so svojimi partnermi.

WITNESS založili v roku 1992 hudobník a obhajca ľudských práv Peter Gabriel, organizácia Human Rights First a nadácia Reebok Human Rights Foundation. Táto organizácia sa usiluje pomocou videí a príbehov zamerať pozornosť ľudí vo svete na tieto a ďalšie prípady porušovania ľudských práv, podporuje angažovanie sa verejnosti a zmenu zákonov.

Čo chceli robiť

WITNESS svojou prácou súvisiacou s oblasťami ľudských práv a technológie pomáha občanom na celom svete povedať pravdu tým, ktorí sú pri moci, a to prostredníctvom nástrojov, ako sú videokamery a internet. Vnútorná štruktúra organizácie WITNESS sa tiež zakladá na technológii. „Musíme zvýšiť viditeľnosť a globálny vplyv kampaní a pracovať efektívne, aby sme maximalizovali vplyv a hodnotu každého finančného príspevku,“ tvrdí Marianna Moneymaker z oddelenia online komunikácie a produkcie organizácie WITNESS.

Od dňa svojho založenia nadviazala organizácia WITNESS partnerstvo s viac ako 300 skupinami aktivistov za ľudské práva vo viac ako 80 krajinách, vyškolila viac ako 3 000 ochrancov ľudských práv, vyvinula široko používané školiace materiály a nástroje na vytváranie a zabezpečenie videí, vytvorila prvú online platformu určenú výhradne pre médiá ľudských práv (nazývanú HUB) a pridala videá do viac ako 100 kampaní.

Ako to dokázali?

Organizácia WITNESS použila nástroje poskytnuté bezplatne v rámci programu Google pre neziskové organizácie na podporu 30-členného tímu, ktorý dokáže doslova zázraky. Roky si pomocou služby Google Apps udržovala vysokú úroveň produktivity. Niektorí členovia tímu viac cestujú, ako sú v kancelárii. Pri získavaní aktuálnych informácií a koordinácii sa preto spoliehajú na Google Gmail a Kalendár Google. Dokumenty Google umožňujú spoluprácu na čomkoľvek, od blogových príspevkov až po zoznamy médií. Formuláre v Dokumentoch Google umožňujú zhromažďovať obsah pre nadchádzajúce projekty alebo hodnotiť reakcie od podporovateľov.

Okrem iných iniciatív zameraných na zdvíhanie povedomia vytvorila organizácia WITNESS značkový kanál YouTube s miliónmi zhliadnutí a tisíckami odberateľov. Vytvorila tiež rozsiahly nový kanál v službe YouTube venovaný ľudským právam spolu s partnerom – webom Storyful.

Tiež upriamili pozornosť na kampane prostredníctvom marketingu vo vyhľadávači pomocou služby Google AdWords. Taktiež získali podrobné informácie o prispievateľoch a sledovali efektivitu svojho webu pomocou služby Google Analytics. Ľudia môžu pomocou Máp Google jednoducho vizuálne identifikovať ich iniciatívy, ako napríklad spravodlivosť pre starších spoluobčanov na adrese www.elderjustice.org. Služby Google+ a Hangouts jej umožňujú komunikovať so svojím publikom o konkrétnych témach. Plánuje tiež sériu hangoutov pri príležitosti 20. výročia svojho vzniku.

Program Google pre neziskové organizácie nám pomohol distribuovať pôsobivý obsah a zároveň vylepšiť naše každodenné obchodné operácie, a to všetko zadarmo. Matisse Bustos Hawkes, vedúci oddelenia komunikácie v organizácii WITNESS

Funguje to?

V prípade organizácie WITNESS sú výhody programu Google pre neziskové organizácie evidentné. Tvrdí to Matisse Bustos Hawkes, vedúci oddelenia komunikácie v organizácii WITNESS. Prevádzkovať neziskovú organizáciu nie je v dnešnom búrlivom svete a ekonomickej klíme ľahké, obzvlášť ak ide o organizáciu, ktorej posolstvo sa niekedy počúva ťažko. „Program Google pre neziskové organizácie nám pomohol distribuovať pôsobivý obsah a zároveň vylepšiť naše každodenné obchodné operácie, a to všetko zadarmo,“ hovorí Bustos Hawkes. „Význam takéhoto typu pomoci vskutku nemožno podceňovať.“

Fotku organizácie WITNESS poskytol zdroj: WITNESS

Prečítajte si ďalšie informácie o týchto inšpirujúcich neziskových organizáciách a o tom, ako využívajú technológiu na podporu svojich cieľov