Ako vám pomáhame zabrániť krádeži identity

Spoločnosť Google používa rôzne technológie, ktoré vás chránia pred krádežami identity online a zaisťujú bezpečnosť vášho účtu Google.

Verifikácia v dvoch krokoch

Našim používateľom ponúkame možnosť verifikácie v dvoch krokoch, aby sme zaistili ešte vyššiu úroveň zabezpečenia účtu Google. Tento nástroj pridáva ďalšiu úroveň zabezpečenia tým, že na prihlásenie do účtu Google vyžaduje heslo a zároveň aj verifikačný kód. Aj keby útočník zabezpečenie hesla prelomil a heslo uhádol, prípadne ho získal iným spôsobom, do účtu sa nebude môcť prihlásiť bez zadania verifikačného kódu, ktorý odošleme na váš mobilný telefón. Verifikáciu v dvoch krokoch ponúkame vo viac ako 50 jazykoch a 175 krajinách. Prečítajte si viac informácií o nastavení verifikácie v dvoch krokoch.

Šifrovanie

Spoločnosť Google podniká mnoho opatrení, aby vaše osobné informácie ochránila pred útokmi a sledovaním. Štandardne šifrujeme spojenia medzi vaším počítačom a spoločnosťou Google v rámci služby Gmail a pomáhame tak chrániť vašu aktivitu v službách Google pred prípadným sledovaním. Túto ochranu (známu ako šifrovanie SSL), ktorá sa vzťahuje na celú reláciu, poskytujeme v predvolenom nastavení aj na Disku Google a v mnohých ďalších službách.

Upozornenia na podozrivú aktivitu v účte

Mnoho používateľov sme upozornili na neobvyklú aktivitu v ich účte Google – napríklad na prihlásenia z jednej krajiny, ku ktorým došlo krátko po prihlásení z inej krajiny. Týmto používateľom sa v doručenej pošte služby Gmail zobrazila správa s upozornením na neobvyklý prístup. Ak máme dôvod domnievať sa, že integrita účtu bola narušená, môžeme v určitých prípadoch používateľov požiadať o zmenu hesla.

Overenie e-mailu

Služba Gmail používa v boji proti zneužívaniu a proti spamu v doručenej pošte overenie e-mailu. Prostredníctvom tohto overenia zisťuje, či správa skutočne pochádza z adresy, z ktorej bola podľa všetkého odoslaná. Všetci aktívni používatelia služby Gmail a ľudia, ktorí sú s nimi v kontakte, získajú automaticky ochranu pred hrozbami pre svoje osobné alebo finančné informácie.

Ochrana pred spamom

Služba Gmail vás chráni pred spamom a škodlivými e-mailmi. Spracováva miliardy správ denne a pokiaľ ide o ochranu používateľov pred nevyžiadanou poštou, má vynikajúcu povesť – v službe Gmail skončí v doručenej pošte menej ako 1 % všetkých spamov. Keď šíriteľ spamu odošle nový typ nevyžiadanej pošty, naše systémy ju často počas niekoľkých minút identifikujú a zablokujú zo všetkých účtov Google. Takto sa znižuje pravdepodobnosť toho, že by mohli spamové správy poškodiť váš počítač alebo ukradnúť osobné informácie.