Objavte, kedy, kde a ako zhromažďujeme 360° snímky

Spoznajte pestré vybavenie Googlu pre Street View a zistite, ako zlepšujeme mapu sveta zhromažďovaním 360° snímok.

Zaznamenávanie snímok pre Google Street View
Animácia auta na zaznamenávanie snímok pre Google Street View

Zdroje fotiek

Fotky v režime Street View pochádzajú z dvoch zdrojov: od Googlu a našich prispievateľov.

Náš obsah
Obsah od prispievateľov

Náš obsah

Obsah vo vlastníctve Googlu nesie označenie Street View alebo Mapy Google. Na našich snímkach automaticky rozmazávame tváre a štátne poznávacie značky.

Podrobnosti pravidiel

Snímka pre Google Street View z mesta Petra v Jordánsku

Obsah od prispievateľov

Obsah pridaný používateľmi sa zobrazuje spolu s názvom účtu, na ktorý možno kliknúť alebo klepnúť, a v niektorých prípadoch aj s profilovou fotkou.

Podrobnosti pravidiel

Prispejte do funkcie Street View

Snímka pre Google Street View: Federico Debetto mapuje Zanzibar

Kde mapujeme tento mesiac

Jazdíme a putujeme po svete, aby sme vám prinášali snímky, ktoré ešte viac zlepšia váš dojem a pomôžu vám pri spoznávaní okolitého sveta. Ak chcete nášmu tímu zamávať, pozrite sa nižšie, kedy sa objaví vo vašom okolí.

Dátum Okres
Dátum Okres

Vzhľadom na okolnosti, ktoré nemôžeme ovplyvniť (napríklad počasie, uzávierky ciest a pod.), naše autá niekedy nemusia byť v prevádzke alebo môže dôjsť k určitým zmenám. Upozorňujeme tiež, že autá môžu jazdiť aj po menších mestách a mestečkách, ktoré sú v dojazdovej vzdialenosti od mesta uvedeného v zozname.

Vybavenie pripravené odhaliť divy sveta

Navštívili sme úžasné miesta na všetkých siedmich kontinentoch a bude toho ešte viac. Skôr než vyrazíme na cestu, zvážime veľa faktorov vrátane terénu, podnebných podmienok a hustoty obyvateľstva, aby sme využili ideálne vybavenie a nasnímali čo najlepšie snímky.

Auto zaznamenávajúce snímky pre Street View

Auto na zaznamenávanie snímok pre Street View vybavené strešným kamerovým systémom predstavuje naše najpoužívanejšie vybavenie na zaznamenávanie snímok a pomohlo nám nasnímať viac ako 16 miliónov kilometrov na celom svete vrátane koňa jediaceho banán.
Auto zaznamenávajúce snímky pre Street View

Trekker

Tento prenosný kamerový systém možno používať ako batoh alebo ho možno pripevniť na strechu pikapu, snežný skúter alebo motocykel. Umožňuje nám zaznamenávanie snímok v úzkych uličkách alebo na miestach, kam sa dostaneme iba pešo, ako je pevnosť Inkov Machu Picchu.
Trekker

Oživenie máp

Po zhromaždení snímok je čas preniesť to všetko na vašu obrazovku. Tu je krátky pohľad na prácu nášho tímu v zákulisí.

 • Zbieranie snímok

  Na začiatku musíme jazdiť po miestach, ktoré sa vo funkcii Street View zobrazia, a odfotografovať ich. Venujeme veľkú pozornosť mnohým faktorom vrátane počasia a hustoty zaľudnenia rôznych oblastí, aby sme určili, kedy a kde možno zhotoviť najlepšie možné snímky.

 • Zarovnávanie snímok

  Signály zo snímačov na aute, ktoré merajú polohu v systéme GPS, rýchlosť a smer, spájame tak, aby sa každej snímke priradila jej geografická poloha na mape. Vďaka tomu môžeme zrekonštruovať presnú trasu auta a snímky podľa potreby nakláňať a zarovnávať.

 • Konverzia snímok na 360° fotky

  Fotoaparáty umiestnené vedľa seba snímajú obrázky, ktoré sa mierne prekrývajú, aby v 360° fotkách neboli medzery. Potom ich spojíme do jednej 360° fotky. Nakoniec pomocou špeciálnych algoritmov na spracovanie obrazu zahladíme všetky „spoje“ a vytvoríme plynulé prechody.

 • Zobrazenie tej správnej snímky

  Podľa toho, ako rýchlo sa lasery auta odrazia od jednotlivých povrchov, vieme určiť vzdialenosť budovy alebo objektu. Pomáha nám to vytvoriť priestorový model sveta. Keď sa vo funkcii Street View presuniete do vzdialenejšej oblasti, vďaka tomuto modelu môžeme určiť najvhodnejšiu panorámu, ktorá sa má pre dané miesto zobraziť.

Kde sme boli

Modré oblasti na mape ukazujú, kde je Street View k dispozícii. Mapu si môžete priblížiť a načítať tak podrobnejšie zobrazenie. Prípadne si tento obsah pozrite v Mapách Google.

Ďalšie informácie