Drive logo

Preskúmajte funkcie ukladania na Disk

Vaše súbory, váš spôsob – funkcie Disku

 

K účtu Google dostanete 15 GB úložiska zadarmo. Úložisko využívajú Disk Google, Gmail a Fotky Google, vďaka čomu si môžete ukladať súbory aj prílohy správ, ako aj zálohovať fotky a videá. Ak potrebujete viac než 15 GB, môžete zlepšiť tarifu na Google One.

Logo 15 GB bezplatného úložiska Disku Google

Fotky, videá, prezentácie, súbory PDF – dokonca aj súbory balíka Microsoft Office. Bez ohľadu na typ súboru možno na Disk všetko bezpečne uložiť.

Zoznam typov súborov Disku Google vrátane obrázkov, dokumentov a hudby

Súbory na Disku sú súkromné, pokiaľ sa ich nerozhodnete zdieľať. Môžete rýchlo pozvať ostatných na zobrazenie, komentovanie a úpravy ľubovoľného súboru alebo priečinka, ktorý vyberiete. Online spolupráca je teraz oveľa jednoduchšia.

Možnosti ochrany súkromia a zdieľania na Disku Google

Zabezpečenie vášho súboru je pre nás kľúčové. Preto ostane každý súbor na Disku v bezpečí, a to bez ohľadu na to, čo sa stane s vaším smartfónom, tabletom alebo počítačom. Disk je šifrovaný pomocou protokolu zabezpečenia SSL, ktorý sa používa aj v Gmaile a ďalších službách Google.

Zámok zabezpečenia Disku Google

Vytvorené na prácu s Googlom

 
Fotka, ktorá bola ako príloha v Gmaile, sa jedným kliknutím ukladá na disk

Prejdite kurzorom na prílohu v Gmaile a vyhľadajte logo Disku. Odtiaľto môžete prílohy ukladať na Disk, aby ste si ich mohli usporiadať a zdieľať na jednom bezpečnom mieste.

Fotka, ktorá bola ako príloha v Gmaile, sa jedným kliknutím ukladá na disk

Disk dokáže rozpoznať objekty na obrázkoch a text v naskenovaných dokumentoch. Môžete tak vyhľadať napríklad výraz „Eiffelova veža“ a získať textové dokumenty s týmto výrazom, ako aj snímky skutočnej Eiffelovej veže.

Fotka oregonského pobrežia uložená na Disku Google a zdieľaná na Google+

Ukladajte si fotky na Disk a sledujte, ako ožijú vo Fotkách Google. Získajte odborne upravený vzhľad bez námahy a tiež animácie, filmy a ďalšie diela.

Údaje Disku Google na Chromebookoch

Disk Google je vstavaný v Chromebookoch, takže vaše súbory a fotky sú automaticky zálohované. S väčšinou nových Chromebookov dostanete na dva roky 100 GB bezplatného úložiska.

 

Inteligentnejšia práca s aplikáciami

 

Tvorte a spolupracujte s ostatnými. Zdieľajte dokumenty a súbory, jednoducho vytvárajte tabuľky a prezentácie s našimi aplikáciami Dokumenty, TabuľkyPrezentácie.

Dokumenty, Tabuľky a Prezentácie na Disku Google sú k dispozícii na zdieľanie

Formuláre Google vám umožňujú uskutočniť prieskum alebo pomocou jednoduchého online formulára rýchlo vytvoriť tímovú súpisku. Výsledky si potom môžete prezrieť úhľadne usporiadané v tabuľke.

Príklad Formulárov Google na Disku Google

Rozmiestnite schémy, vytvorte vývojové diagramy a potom ich ľahko pridajte do ďalších dokumentov alebo vložte na weby pomocou Nákresov Google.

Ikona Nákresov Google

Upravte si profilovú fotku, urobte terénne úpravy, vytvorte mapu mysle a využite ďalšie možnosti. Viac než 100 aplikácií pre Disk vám pomôže urobiť s vecami viac. Nainštalujte si kolekciu Disku z Internetového obchodu Chrome a vyskúšajte ich.

K dispozícii je viac než 100 aplikácií pre Disk Google

Ďalšie funkcie Disku

 
Príklad ukladania dokumentov na Disk ich odfotením pomocou telefónu s Androidom

Naskenujte všetky svoje papierové dokumenty pomocou Disku pre Android. Stačí odfotiť dokumenty, ako sú potvrdenia, listy alebo vyhlásenia, a Disk ich okamžite uloží vo formáte PDF.

Prepínač Disku Google do offline alebo online režimu

Sprístupnite svoje súbory offline, aby ste si ich mohli prezerať aj v prípade, že váš telefón stratí signál, napríklad v lietadle alebo v budove so zlým spojením.

Príklad histórie verzií súboru na Disku Google

Na väčšinu typov súborov sa môžete pozrieť až 30 dní dozadu, vďaka čomu môžete ľahko zistiť, kto vykonal zmeny, a vrátiť sa k predchádzajúcim verziám. Práca s verziami súborov je tak teraz oveľa jednoduchšia.