Funkcie

Prehliadač Chrome uľahčuje zavádzanie moderných webových aplikácií a aplikácií v jazyku HTML5 do školských tried bez toho, aby ste sa museli obávať, že narazíte na problémy s klasickými prehliadačmi, ktoré ich nezvládnu.

Rýchlosť

Učenie pôjde omnoho rýchlejšie. Preto je prehliadač Chrome navrhnutý tak, aby bol rýchly vo všetkých smeroch, od spustenia v počítači cez načítanie webových stránok po používanie obsažných vzdelávacích nástrojov. Prehliadač Chrome je rýchly dokonca aj na starších počítačoch, čím môže predĺžiť životnosť vášho hardvéru a ušetriť vám tak peniaze.

Bezpečnosť

Prehliadač Google Chrome pre školy používa technológie ako Bezpečné prehliadanie a karanténa, čím pomáha chrániť študentov aj učiteľov pred škodlivými webovými stránkami, vírusmi, škodlivým softvérom a útokmi, ktorých cieľom je neoprávnené získavanie údajov. Prehliadač Chrome je navyše vybavený ochranou pred skriptovaním medzi stránkami, čo znamená zosilnenú ochranu pred webovými stránkami, ktoré napádajú školské siete alebo sa pokúšajú o krádež identity používateľov.

Google Apps for Education

Prehliadač Chrome bol od základu navrhnutý tak, aby v ňom súprava produktov Google Apps for Education fungovala optimálne. Chrome podporuje mnoho funkcií, ktoré nie sú k dispozícii v iných prehliadačoch vrátane služieb Gmail v režime offline, Dokumentov, Kalendára a upozornení na pracovnej ploche a funkcií úprav, ako je presunutie myšou či vystrihnutie a prilepenie.

Jednoduchosť

Nasadenie a správa prehliadača Chrome sú jednoduché. Administrátori siete už nemusia tráviť čas kontrolovaním konfigurácie prehliadača a internetového prístupu. Teraz stačí prehliadač Chrome prispôsobiť a nasadiť podľa potreby. Pomocou skupinových pravidiel je možné napríklad zariadiť, aby museli v predvolenom nastavení určité rozšírenia a aplikácie z Internetového obchodu Chrome používať všetci študenti a učitelia pritom mali skupinový prístup k rôznym aplikáciám, rozšíreniam a webovým stránkam.

Prispôsobenie

Internetový obchod Chrome ponúka stovky rozšírení a aplikácií určených na vzdelávanie a spoluprácu, ktoré je možné prepojiť s prehliadačom Chrome a rozdať študentom a učiteľom. Vďaka úplnej podpore jazyka HTML5 bez nutnosti inovácie operačného systému môžu študenti a učitelia využívať výkonné a rozšíriteľné webové aplikácie v systémoch Windows, OSX alebo Linux.

Inovácie

Nasadenie prehliadača Chrome znamená vyšší výkon a zabezpečenie bez toho, aby ste museli inovovať na vyššiu verziu OS alebo kupovať drahý klientsky softvér. Súčasný prehliadač si môžete ponechať na používanie starších aplikácií v prehliadači Internet Explorer a v rámci celej školy nasadiť Chrome, ktorý sa postará o to ostatné.