Nahlásenie falzifikátu

Nikto nechce, aby ho oklamali a predali mu falzifikát. Falzifikát obsahuje ochrannú známku alebo logo, ktoré je identické s ochrannou známkou iných produktov alebo je od nej takmer nerozoznateľné. Napodobňuje prvky značky produktu s cieľom vydávať sa za pravý produkt vlastníka značky.

Google berie akékoľvek zneužitie vlastných služieb na inzerciu alebo predaj falzifikátov veľmi vážne. Tam, kde sa produkty alebo služby hostené spoločnosťou Google používajú na inzerciu alebo predaj tovaru, máme jasné pravidlá proti použitiu falzifikátov. Venujeme značné personálne a technické zdroje na zabránenie zneužitiu, ktoré by porušilo naše pravidlá, vrátane falšovania. Drvivá väčšina webových stránok vrátených vo výsledkoch Vyhľadávania Google pochádza však od tretích strán, takže to nie sú produkty či služby hostené spoločnosťou Google. Ak máte obavy týkajúce sa určitého obsahu zobrazeného na webových stránkach, kontaktujte priamo vlastníka daných stránok. Ak ste získali súdny príkaz, zvážte použitie nášho voliteľného procesu pre súdne príkazy. Prehliadnite si Tipy pre vyššiu bezpečnosť pri nakupovaní na internete, ktoré vám môžu pomôcť rozpoznať stránky predávajúce falzifikáty.

Spotrebiteľom a vlastníkom značiek tiež poskytujeme formuláre na nahlásenie zneužitia, ktoré je možné nájsť prostredníctvom centier pomoci jednotlivých služieb (všetky centrá pomoci Google), napríklad: